Антибіотики за рецептом: що за реформа та як отримати рецепт?

Нещодавно в дію вступило нововведення щодо антибіотиків💊. Відтепер ми можемо купувати антибактеріальні препарати тільки за рецептом лікаря. Деякі пацієнти вважають це недоречним рішенням, інші ставляться схвально. Розберемося?😉

У 1928 році Олександром Флемінгом був винайдений перший у світі антибіотик. Це було відкриття, але змінило історію людства. Людям зберігали життя там, де раніше не могли. А скільки життів було врятовано під час Другої світової війни!

Роки минали і ми звикали до “комфорту” антибіотиків. Все більше людей почали застосовувати їх при найменших проявах застуди, болю тощо. COVID-19 також чомусь лікували антибіотиками. Ба більше, антибіотики купують без призначення і для дітей!

Тепер давайте розставимо крапки над і. Антибіотики застосовуються тільки☝🏻 як антибактеріальний препарат – тобто тільки проти бактерій. І тільки аналіз може визначити який саме антибіотик потрібен саме вам. Наприклад, COVID-19 – вірус, проти якого будь-який антибіотик просто безсильний.

Є ще одна сторона медалі – антибіотикорезистентність. Це, так би мовити, звикання до антибіотиків. Стан, коли антибактеріальний препарат вже не спрацює, коли він дійсно потрібний. На сьогодні, антибіотикорезистентність – одна з глобальних проблем людства.

Саме тому так потрібно це нововведення – для контролю придбання антибіотиків населенням України та нагляд за їх призначенням. До речі, ця практика вже давно працює за кордоном.

Тож, як отримати рецепт на антибактеріальний препарат?👇🏻
✅Завітайте на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра,
✅Лікар збирає анамнез та приймає рішення про доцільність прийняття антибіотиків,
✅Фахівець вносить дані до єдиної системи охорони здоров’я України (ЄСОЗ),
✅Лікар видає електронний рецепт з зазначеною діючою речовиною (або паперовий рецепт на час перехідного періоду). У рецепті не зазначається назва торгової марки,
✅Пацієнт звертається до аптеки, яка підключена до єдиної системи та купує препарат.

*️⃣Виключення на період військового стану:
✔️за старими правилами антибіотики можна придбати на тимчасово окупованих територіях;
✔️без рецепту антибактеріальні препарати можуть купити волонтерські організації.

❗️Отримати електронний чи паперовий рецепт на антибіотики можна безкоштовно у межах декларації. Щоб укласти декларацію, переходьте за посиланням на сайт чи Телеграм-бот

Будьте здорові та приймайте антибіотики відповідально!