Догляд за шкірою малюка

Що важливо знати батькам?

Саме під час народження малюка його тактильна чутливість починає просинатися. Ваш малюк уперше дізнається, що може щось відчувати, коли Ви тримаєте його на руках, обіймаєте, пестите. Контакт шкіри новонародженого з вашою шкірою надає йому відчуття безпеки і комфорту в навколишньому світі.

Батькам ВАЖЛИВО ЗНАТИ, ЩО:

  • У порівнянні з дорослим малюк має вдвічі більше шкіри відносно до його маси тіла. Шкіра дитини неймовірно чутлива і, що дуже важливо, допомагає малюку відкривати для се­бе світ. Не забувайте, що після появи на світ малюк деякий час не бачить майже нічого, окрім білих плям. Все нове він пізнає через дотик. Тому чим більше нових тактильних від­чуттів малюк отримає у цей період життя, тим активніше розвиватиметься його мозок.
  • Шкіра є не тільки способом «зіткнення» з дійсністю, але й своєрідним захисним бар’єром. Вона бере участь у регулю­ванні температури тіла і здійснює дихальну функцію. При цьому шкіра малюка в п’ять разів тонша за шкіру доро­слого, тому вона потребує ретельного догляду.
  • Клінічно доведено, що зовнішній шар шкіри є важливим елементом природного бар’єру, який захищає від втрати во­логи та впливу бактерій. Його порушення може призвести до висушування та почервоніння шкіри. Правильний догляд допомагає зберегти природний захист, щоб шкіра завжди залишалась здоровою.
  • Піклуватися про здоров’я шкіри малюка потрібно з перших днів його життя. Сухість і чистота – найважливіші умови здоров’я шкіри. Якщо шкіра волога, то може з’явитися подразнення, та й сам малюк буде неспокійним, порушиться його сон.
  • В процесі пізнання малюком навколишнього світу важли­во, щоб нічого не відвертало його уваги, тим більше така не­приємність, як мокрі сіднички.
  • Зберегти ніжну шкіру дитини сухою та здоровою допомага­ють одноразові дитячі підгузники.

Необхідно обрати підгузник, який ідеально підійшов би для Вашого немовляти. Як обрати з величезного асортименту підгузників той, що підійде саме Вашій дитині?

Хороший підгузник перш за все повинен:

  • швидко поглинати та надійно утримувати вологу, видаля­ючи її з поверхні шкіри (сухість);
  • пропускати повітря до шкіри дитини та забезпечувати проходження водяних парів назовні;
  • бути зручним під час використання та заміни підгузників.

Слід пам’ятати, що обраний підгузник повинен підходити за розміром, бути зручним для малюка, не натирати ніжок і, звісно, не протікати.

Існують підгузники різних марок та різних виробників, вони відрізняються за розміром, швидкістю поглинання, типом застібок (багаторазові, на липучці або одноразові), типом поверхні (дихаюча або звичайна), а також вони можуть бути призначені для різного віку малюка.

Щоб знати, які саме підгузники потрібні Вашому малюку, треба навчитись вибирати серед різних підгузників ті, що відповідають його стадії розвитку. Шкіра новонародженого, яка є одним з нйважливіших захисних бар’єрів організму, одночасно допомагає йому пізнавати навколишній світ. Тому Ви захочете, щоб його шкіри торкалось щось м’якеньке та ідеально чисте.

Будьте здорові!