Правда і вигадка щодо грудного вигодовування🤔

Інформація від лікаря-педіатра Алексанової Юлії Олегівни 

Найпопулярніші твердження від консультантів з грудного вигодовування (ГВ):

🍼ВООЗ стверджує, що прикорм потрібно вводити лише у 6 місяців. ВООЗ у 2003 році рекомендував виняткове ГВ до 6 місяців, припускаючи при цьому, що введення прикорму може бути розпочато і в проміжку 4-6 місяців. Поточні міжнародні рекомендації (UpToDate) 4-6 місяців + ознаки готовності до прикорму.

🍼У дитини травлення не таке, як у дорослого: у дітей пристінне, у дорослих порожнинне. І в дітей, і в дорослих однакові типи травлення. І у дітей, і у дорослих це механічне та хімічне перетравлення їжі. І в дітей, і в дорослих відбувається всмоктування частини поживних речовин через стінки кишечника.

🍼Прикорм до 6 місяців вважається раннім прикормом. Раннім називають прикорм раніше 4 місяців, пізнім – пізніше 9 місяців. І в тому, і в іншому випадку створюються ризики для здоров’я дитини. Діапазон 4-6 місяців може вважатися оптимальним, 7-9 місяців умовно допустимим (особливо для недоношених дітей).

🍼Вікно толерантності спростували, раннє введення прикорму не профілактує алергію. Термін «вікно толерантності» завжди використовувався тільки в контексті частих алергенів. Для них рекомендовано: не відкладати знайомство здоровим дітям, а дітям за групами ризику вводити алергени одночасно або до початку основного підгодовування.

🍼Прикорм у 4 місяці – кінець ГВ. Прикорм у діапазоні 4-6 місяців повинен вводитися плавно і при збереженні ГВ/ШВ (штучного вигодовування) у звичному режимі та об’ємі. Відкладання прикорму, при готовності дитини, до умовних 6 місяців призводить до згасання харчового інтересу.

🍼Рідку їжу давати можна, а шматочки не засвояться. Прикорм – це завжди щільна їжа: густа, грудочками або шматочками. М’які шматочки добре подрібнюються яснами та язиком і проходять усі етапи травлення = засвоюються краще. Рідкий прикорм пройде етап травлення в роті, а тому засвоюється гірше, дає менше енергії.

❗️Нагадуємо, що в мережі “Мій Лікар” все ще діють безкоштовні (у межах декларації) поради сертифікованих консультантів з грудного вигодовування: Павлів Анастасія Миколіївна та Самедінова Сабіна Рефатівна 

📲Консультація проходить у вигляді чату з лікарем у Телеграм-боті

📄Укласти декларацію для дорослого чи дитини можна у Телеграм-боті