Чи варто приймати вітамін D для профілактики?

Сезонна стаття від лікаря-педіатра Коцюбняка Андрія Анатолійовича. Однак, рекомендації лікаря стосуються не лише дітей, а й доросле населення.

Статті про користь вітаміну D часто-густо зустрічаються на просторах Інтернету. Основна його функція – участь в обміні фосфору та кальцію, а з його браком пов’язують схильність до депресивних станів, слабкість м’язів у спортсменів, навіть синдром полікістозних яєчників.

Вітамін D:
✅забезпечує нормальний ріст кісткової тканини;
✅попереджає виникнення рахіту й остеопорозу;
✅відповідає за міцність зубів і нігтів;
✅покращує когнітивні функції;
✅допомагає при нервових і психологічних розладах тощо.

Звісно, було б злочином позбавити свій організм такого цінного вітаміну і залишитись без всіх благ його дії. Проте чи потрібно всім і кожному бігти в аптеку за харчовими добавками чи вітамінними комплексами? Давайте розбиратися!

Наш організм отримує необхідну дозу вітаміну D під дією ультрафіолетового випромінювання☀️, а також разом з їжею: жирною рибою🐟, грибами, яйцями.

Зазвичай цього достатньо для підтримання нормальної життєдіяльності, проте існує кілька виключень.

Групами ризику, яким радять проходити тестування на рівень вітаміну D в крові, є люди із ожирінням, вегетаріанці, люди з хворобами шлунково-кишкового тракту та печінки, порушенням всмоктування, люди літнього віку.

Пам’ятайте☝🏻, що причина браку вітаміну може бути не в раціоні, а в роботі печінки, нирок чи кишківника, і лікувати слід причину, а не один із її наслідків, адже вітамін, який ми споживаємо в пігулках, має ефективно всмоктатися в кишківнику і пройти зміни в печінці та нирках.

Аби отримувати необхідну для організму дозу вітаміну D, слід дотримуватись кількох нескладних правил!

📍Перш за все, вживайте сорти жирної риби: скумбрію, тунець, окунь, минтай тощо. Також не забувайте вживати вершкове масло, сир та яйця.
📍По-друге, намагайтесь якомога частіше бувати на свіжому повітрі, навіть взимку.
📍І наостанок, аби запобігти переломам, запобігайте падінням — робіть вправи на баланс. А в холодні пори року, щоб не впасти, носіть зручне взуття й уникайте ожеледиці.

Будьте здорові!