1. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) радить годувати дитину грудьми до 2 років.
  2. Протягом перших днів після народження дитини, у мами виробляється молозиво: багате поживними речовинами молоко, що містить кальцій, білки, мінерали та антитіла, які необхідні малюкам в перші дні життя. Калорійність молозива становить до 1500 ккал на 100 грамів.
  3. Молозиво містить спеціальні білки, які захищають шлунково-кишковий тракт малюка, готуючи його до заселення корисними бактеріями.
  4. Грудне вигодовування робить ваш мозок щасливим! Під час ГВ мозок виділяє пролактин і окситоцин (гормони «гарного настрою»), які допомагають зблизитися з дитиною. Як результат, жінки, які годують груддю, з меншою ймовірністю будуть мати діагноз післяпологової депресії.
  5. Склад грудного молока постійно змінюється. Коли дитина активно зростає іі частіше прикладається до грудей — в молоці збільшується вміст білків і жирів. Якщо дитина хворіє — в молоці з’являється більше лейкоцитів і антитіл.
  6. До вечора в грудному молоці збільшується вміст серотоніну, внаслідок чого малюк швидше засинає.
  7. У дітей добре розвинений нюх – вони впізнають запах своєї мами серед інших.
  8. У мам, малюки яких народилися раніше терміну, грудне молоко виробляється з великою кількістю білків, жирів, мінералів для зростання кісток і мозку, а також важливих захисних факторів і антитіл для запобігання інфекцій.
  9. Годуюча мама витрачає близько 350 до 650 ккал на добу, просто підтримуючи лактацію. Для порівняння: помірне силове тренування в залі спалює близько 300 ккал.
  10. Матері, які годують грудьми, мають менший ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників, хвороб серця, інсульту, діабету 2 типу.

І це тільки горошинка інформації, яку можна отримати на консультації з грудного вигодовування у клініці “Мій Лікар”. Якщо ви вперше стали мамою чи просто хочете розширити свої знання, користуватися сучасною доказовою інформацією, отримати необхідні навички – запрошуємо на бесіду з нашими консультантами з грудного вигодовування!

Кількість консультацій для мам, які вперше народжують – мінімум 6, включаючи допологове консультування.


Записатися на консультацію з ГВ можна: