Цукровий діабет 2-го типу – це найбільш поширений тип цукрового діабету. При діабеті 2-го типу клітини організму можуть втрачати здатність нормально реагувати на інсулін або підшлункова залоза може не виробляти достатньо інсуліну.

Діабет 2-го типу може розвиватися повільно. Спочатку симптоми можуть бути слабкими, тому їх легко не помітити. Ранні симптоми можуть включати:
🔸постійний голод, втрату ваги,
🔸нестачу енергії, втому,
🔸часте сечовипускання,
🔸сухість у роті, надмірну спрагу,
🔸свербіж шкіри,
🔸нечіткий зір.

У міру прогресування захворювання симптоми стають все важчими та потенційно небезпечними. Якщо рівень глюкози в крові тривалий час був високим, симптоми можуть включати:
🔹часті інфекції,
🔹повільне загоєння ран або виразок,
🔹темні плями на шкірі – стан, відомий як acanthosis nigricans,
🔹біль у стопі,
🔹відчуття оніміння в кінцівках або невропатію.

Якщо у вас є хоча б два з цих симптомів, вам слід обов’язково звернутися до лікаря☝🏻.


Фактори ризику для діабету 2-го типу:
1️⃣Ожиріння – один із найбільш визнаних та головних факторів ризику розвитку діабету 2-го типу.

2️⃣Низький рівень фізичної активності є ще одним фактором ризику діабету 2-го типу, тому що природно підвищує рівень глюкози в крові. Це відбувається тому, що клітини не використовують всю глюкозу в процесі обміну речовин, і залишки призводять до її хронічного високого рівня у крові.

3️⃣Вік людини, у поєднанні з низькою активністю та ожирінням, є ще одним ключовим фактором збільшення поширеності діабету 2-го типу серед осіб старше 45 років.

4️⃣Генетичні фактори🧬 також можуть зіграти свою роль у розвитку діабету 2-го типу. Коли у члена сім’ї, зокрема члена сім’ї першого ступеня – батька, брата, сестри або дитини, – є діабет 2-го типу, ризик зростає у порівнянні з людьми того самого віку, які не мають члена сім’ї першого ступеня з цим захворюванням.


Дотримуйтесь цих порад щодо лікування діабету 2-го типу:
✅Включіть у свій раціон продукти, багаті клітковиною і корисними вуглеводами. Вживання фруктів, овочів та цільного зерна допоможе підтримувати рівень глюкози в крові стабільним.
✅Їжте через рівні проміжки часу та узгодьте з лікарем кількість разів приймання їжі.
✅Їжте лише до насичення.
✅Контролюйте свою вагу і підтримуйте своє серце здоровим. Для цього потрібно звести до мінімуму вживання рафінованих вуглеводів, солодощів та тваринних жирів.
✅Займіться фізичними вправами. Вам знадобиться приблизно півгодини аеробної активності щодня – наприклад, швидкої ходьби.