✍🏻Допис від лікаря-педіатра Коцюбняка Андрія Анатолійовича 

У наш час, на жаль, тема ожиріння актуальна не лише для дорослих, а й для дітей та підлітків. Тому слід якомога раніше залучати молодших членів сім’ї до здорового раціону та мотивувати їх власним прикладом. У цьому дописі ми поговоримо про кілька, на перший погляд, дрібничок, що допоможуть вашим дітям запобігти ожирінню.

🔵Почніть з себе. Пам’ятайте, що діти завжди і в усьому наслідують дії батьків. Якщо ви будете одночасно вечеряти та переглядати новини, то незчуєтесь як ваша дитина не зможе їсти без улюбленого мультфільму. Також показуйте на власному прикладі, що їжу слід ретельно пережовувати на насолоджуватись кожним шматочком.

🟣З дитинства формуємо здорові стосунки з їжею. Зокрема, не варто використовувати їжу як похвалу, компенсацію за старання чи якісь невдачі – це може сприяти «заїданню» стресових ситуацій у майбутньому та «балування» себе забороненими продуктами. Важливо не примушувати дитину доїдати до останнього шматочка те, до чого вона ще не звикла, демонізувати шкідливі страви теж не варто.

🟠Дотримуйтесь правил раціонального харчування. Перш за все, це правильне співвідношення поживних нутрієнтів: білків, жирів та вуглеводів, а також харчових волокон – клітковини. Не забувайте про фрукти та овочі! Щонайменше третину їжі на день мають складати фрукти, овочі та ягоди. Кожен прийом їжі повинен містити цю групу продуктів у свіжому або термічно обробленому вигляді. Рекомендована норма – 5 порцій. Одна порція – це приблизно одне середнє яблуко, груша або банан.

🟡Пропонуйте дітям сухофрукти, горішки, темний шоколад, домашні мусові десерти замість промислових кондитерських виробів.

Пам’ятайте, що раціональне харчування, встановлення адекватних стосунків з їжею у вашій родині допоможуть вашій дитині стати здоровою та щасливою людиною.