Ротавірусна інфекція: Поради сімейного лікаря Марини Кондрусенко

Хоча зараз актуальна коронавірусна інфекція, про неї вже багато написали і постійно пишуть. Але зараз хворіють і іншими інфекціями. Поговоримо за ротавірусну інфекцію . Ротавірусна інфекція за останній час дуже поширена , хворіють не лише діти, а і дорослі. Але про лікування знає далеко не кожен.

1. Що таке Ротавірус?

Це кишкова інфекція, яка викликається родиною Реовірусів. Інфікування відбувається при потраплянні ротавірусу на слизову оболонку ротової порожнини, далі вірус проникає в шлунково-кишковий тракт та починає розмножуватися в тонкому кишківнику, викликаючи небажані наслідки.

Ротавірусна інфекція характеризується сезонністю, вірус активний при високій вологості та стійкий до низьких температур . Частіше за все діти хворіють на весну та восени.

2. Які симптоми характерні для ротавірусної  інфекції?

Характерний  гострий початок — рвота, рідкий стул, біль в животі, підвищення температури.

3. Як передається захворювання?

Через брудні руки інфекція потрапляє в рот, тобто фекально-оральний шлях передачі .

4. Чим небезпечний ротавірус?

Головна небезпека — це втрата рідини. Зневоднення та інтоксикація веде до порушення функцій організму

5. Протягом якого часу проявляються основні симптоми захворювання?

Інкубаційний період — від декількох годин до декількох діб. Частіше за все симптоми з’являються на першу-другу добу.

6. Скільки триває гострий період?

Це індивідуально для кожного випадку. Частіше за все від трьох до п’яти діб.

7. Що робити якщо висока температура?

Якщо температура вище 38,5, то її потрібно збивати жарознижувальними препаратами. При переважанні рвоти — краще ректальні свічки (парацетамол в свічках, анальгін), при переважанні діарейного синдрому — суспензія, таблетки через рот. Препаратами вибору можуть бути парацетамол та ібупрофен.

8. Чи можна лікувати захворювання самостійно?

При перших симптомах захворювання необхідно звернутися до лікаря, він оглянув хворого, призначив  необхідні аналізи (існують швидкі тести для визначення інфікування рота вірусною інфекцією) та призначив відповідне лікування. До огляду лікаря необхідно вже починати проведення профілактики зневоднення організму(вживати рідину) .

Як  я вже говорила, ми боїмося втрати організмом рідини, тому чим менша вага людини тим менший об’єм рідини знаходиться в його організмі. Якщо у дитини буде багаторазова рвота та тривалий рідкий стул, в такому випадку дитина швидкими темпами дійде до зневоднення. Тому в тяжких випадках — це однозначно стаціонарне лікування.

Бережіть себе та будьте здорові!