Турбує біль в спині? Ви молоді, але не можете заснути на лівому боці через те, що серце починає битися сильніше? Турбує неприємне оніміння між лопатками? Болить шия і голова? Тоді, Ви не дарма зупинили свій погляд на даній статті! Масаж – це унікальне поєднання приємного з корисним.

Відразу хочу звернути увагу, масаж не є основним методом лікування, але його важливою складовою.

Розглянемо ефекти масажу:

  • Зниження відчуття тривожності та втоми

Масаж позитивно вливає на зниження рівня тривоги у пацієнтів при тривалому його застосуванні, як повідомляє дослідження Університету Еморі. В даному дослідженні використовували шведський масаж – це класичний масаж, де більше часу присвячено роботі із суглобами.

  • Покращення роботи імунітету

Згідно з дослідженням Медичного центру Седарс-Сінай пацієнти, які отримували масаж, показали зміни у відповідях імунної системи. Зокрема, у них спостерігалося зростання числа циркулюючих лейкоцитів, які допомагають боротися з інфекціями. Також в даній статті йде мова про використання масажу при аутизмі, атопічному дерматиті, екземі, кістозному фіброзі, діабеті, ревматоїдному артриті, розсіяному склерозі.

  • Полегшення болю в спині

Хронічні болі в поперековому, грудному або шийному відділі хребта значно погіршують якість життя людини.

Поряд із традиційною знеболюючою терапією варто скористатися можливостями фізичного методу покращення якості життя. Масаж з елементами тракцій (розтягування) позитивно і безпечно впливають на стан Вашого організму.

  • Хороший сон

Масажну терапію хворим на хронічну болі в попереку оцінювали для зменшення болю, депресії, тривоги та порушень сну,  для зниження пропусків на робочому місці та підвищення продуктивності праці,в дослідженні Школи медицини Університету Маямі. Ті пацієнти, які пройшли курс масажу, відзначали значне зниження порушень сну. Вони рідше прокидалися вночі або мали проблеми з засинанням.

  • Зниження артеріального тиску

Підвищений тиск – це компенсаторна реакція організму у відповідь на погане кровопостачання одного із важливих органів (серце, мозок, нирки). Використовуючи масаж ми маємо змогу вплинути на судини, що забезпечують роботу мозку – хребтова артерія, що проходить в м’язах шиї.

У жінок з гіпертензією, які отримували масаж протягом 10-15 хвилин три рази на тиждень, спостерігалося зниження систолічного артеріального тиску на 12 мм після кожного сеансу. Цей ефект зберігався протягом 72 годин.  (https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1360859299901298)

  • Поліпшення настрою при депресивних станах

Тридцять жінок-танцюристів університету Маямі були випадковим чином віднесені до групи масажної терапії або релаксаційної терапії. Терапія складалася з 30-хвилинних сеансів двічі на тиждень протягом п’яти тижнів. Обидві групи повідомили про менший депресивний настрій і зниження рівня тривожності. Однак кортизол (гормон стресу) знижувався тільки для групи масажу. Обидві групи повідомили про зменшення болю в шиї, плечах і спині після сеансів лікування і зменшення болю в спині в усьому дослідженні (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S136085929980031X)