Пандемія коронавірусу спровокувала масовий прийом антибіотиків без вагомих показань – для профілактики інфекції, «про всяк випадок». Однак це небезпечно і для хворих ковідом, і для людства в цілому: таке застосування антибіотиків тільки підсилює стійкість бактерій до антимікробних ліків і в критичний момент вони можуть просто не спрацювати.
На сьогодні сотням тисяч хворих ковідом без показань призначені антибіотики! ️ Схожу статистику дає і ВООЗ, але вже в світових масштабах: антибіотики призначали 72% пацієнтів з COVID-19.
Сенсу в антибіотиках на початковому етапі ковіду немає, це ж вірусне захворювання. Антибіотики потрібні, тільки якщо до вірусу додасться бактеріальна інфекція. Чи буде вона, заздалегідь передбачити складно.
Незважаючи на схожість – вірусну пневмонію і дихальну недостатність при ковіді, на відміну від грипу, бактеріальні інфекції розвиваються тільки у 7-8% госпіталізованих хворих! ️
З цієї причини ВООЗ не рекомендує використовувати антибіотики при легкому перебігу COVID-19! ️
А при середньотяжкому їх потрібно призначати, тільки якщо є симптоми бактерійної інфекції.
Запам’ятайте, чим більше антибіотиків, тим більше стійких до них бактерій. А значить, більше викликаних ними смертельно небезпечних випадків.
Будьте здорові!