Чим небезпечні інфекції, що передаються статевим шляхом?
Святкові дні в гарній компанії під впливом алкоголю та ендорфінів, крім гарно проведеного часу, поєднуються з не завжди запланованими та не захищеними статевими стосунками, і як результат інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).
Отож з’ясуймо, що таке ІПСШ, як вберегтися та що робити в разі незахищених стосунків.
ІПСШ небезпечні для здоров’я оскільки можуть викликати запальні захворювання статевих органів, спричиняти зниження імунітету та призводити до безпліддя.
У світі щоденно відбувається більше одного млн випадків зараження ІПСШ. За даними ВООЗ (Всесвітня організація з охорони здоров’я) щорічно з’являється 376 млн нових випадків зараження однією з ІПСШ- хламідіозом, гонореєю, сифілісом або трихомоніазом. Більше 500 млн людей хворіє на генітальний герпес, який викликається 2-м типом вірусу простого герпесу (ВПГ) та близько 290 млн жінок інфіковані вірусом папіломи людини (ВПЛ).
Наразі відомо понад 30 видів різних бактерій, вірусів та паразитів, що передаються статевим шляхом.
Говорячи про ІПСШ найчастіше виділяють 8 таких інфекцій: виліковні: гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, та сифіліс, а також не виліковні: гепатит В, ВПГ, ВПЛ та ВІЛ (вірус імунодефіциту людини).
Зазвичай шляхи передачі — це незахищені вагінальні, оральні та анальні статеві стосунки, інші шляхи передачі: через кров і її продукти та від матері до дитини під час вагітності та пологів.
ІПСШ можуть протікати без виражених симптомів, до найчастіших симптомів можна віднести: значні вагінальні виділення з неприємним запахом, печія та виділення з уретри під час сечовипускання, генітальні виразки, біль внизу живота, свербіж та печія в ділянці статевих органів.
На ІПСШ може захворіти будь-яка людина, а особливо в групу ризику входять люди, які часто змінюють статевих партнерів.
До профілактичних заходів відносяться використання презервативів та статеві стосунки лише з перевіреним партнером.
В разі незахищеного контакту відразу можна використати антисептик (наприклад розчин декасану, хлоргексидину, мірамістину) у вигляді спринцювання та промивання слизових, такий захід звісно на 100% не захистить, але може значно знизити вірогідність інфікування та обов’язково звернутися на консультацію до лікаря та обстежитися на ІПСШ.
Зазвичай збудник інфекції не можливо виявити відразу, оскільки будь-яка інфекція має інкубаційний період від декількох днів до декількох місяців. В разі виявлення інфекції лікування потребують обов’язково всі статеві партнери. Лікування призначає лише лікар, в жодному випадку не потрібно займатися самолікуванням!
Від себе, хочу наголосити, що краще профілактувати, ніж лікувати. Бути проінформованим — уважніше ставитись до свого здоров’я.
Також, у Новому 2020 Році, хочу всім своїм читачам побажати нових можливостей і міцного здоров’я, аби здійснити все задумане.