Як отримати лікарняний лист чи довідку?

Дуже просто! Звернись до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Лікар видасть необхідні тобі довідки і листи непрацездатності (лікарняні) – абсолютно БЕЗКОШТОВНО*. Ти не маєш платити за них додатково – усі послуги та витрати покриває Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

У свого сімейного лікаря ти можеш отримати фактично усі довідки, що можуть тобі знадобитися. Деякі довідки сімейний лікар видає одразу, для отримання інших – направить на додаткові обстеження або до вузьких спеціалістів.
*за умови укладання декларації з лікарем

ЛІКАРНЯНИЙ ЛИСТ

Нездужаєш та не можеш вийти на роботу? Чи захворіла дитина? Обов’язково звернись до свого сімейного лікаря, щоб вчасно визначити необхідність оформлення лікарняного листа.

Сімейний лікар проведе огляд, вислухає скарги та ознайомиться з історією хвороби. З отриманої інформації твій лікар зробить висновок і, за показами, оформить лікарняний лист. Бувають випадки, коли для оформлення лікарняного, сімейний лікар направить тебе до вузькопрофільного фахівця, залежно від твоїх симптомів.

Корисно знати: ПОРЯДОК ВИДАЧІ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

  1. Листок непрацездатності видається в день звернення до лікаря тільки після огляду хворого пацієнта лікарем. Заднім числом листок непрацездатності не видається.
  2. Для подовження листка непрацездатності необхідно звернутися на консультацію до лікаря саме в той день, який призначив лікар для повторного огляду.
  3. Листок непрацездатності закривається тільки після огляду хворого пацієнта лікарем.
  4. Рішення про наявність медичних показань до видачі листка непрацездатності, а також для його подовження приймає лікар після огляду.
  5. Листок непрацездатності вагітним жінкам видає лікар акушер-гінеколог у терміні 30 тижнів тільки після огляду жінки

ДОВІДКА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО САДКА

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар.

У довідці лікар має зазначити:

  •  прізвище, ім’я, по батькові дитини;
  • дату народження;
  • місце проживання;
  • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

*Зверни увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми.

ДОВІДКА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Далі сімейний лікар чи педіатр видає довідки форми № 086-1/о (про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду) і № 063/о (Карта профілактичних щеплень). Ці дві довідки сімейний лікар може видати без додаткових обстежень вузькопрофільних спеціалістів, за умови відсутності показів для проведення додаткових обстежень. Направлення на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів лікар видає, якщо є в цьому потреба.

ДОВІДКА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ БАСЕЙНУ

Довідка в басейн видається дорослим пацієнтам та дітям.

Яких лікарів треба відвідати

Лікар-терапевт або сімейний лікар (для дорослих). Терапевт оглядає шкірні покриви на наявність грибкових захворювань, вимірює тиск, оцінює загальний стан, слухає легені. Перевіряє дати останніх відвідувань профільних фахівців (потрібно надати заключення): гінеколога (для жінок) та результати флюорографії;

Педіатр або сімейний лікар (для дітей). Лікар оглядає дитину на наявність грибкових захворювань, педикульозу, оцінює загальний стан, вимірює тиск, слухає дихання.

Для відвідування лікаря потрібно мати при собі документ, що засвідчує особу, свідоцтво про народження дитини.

При наявності у фахівця підозри на будь-які відхилення у стані здоров’я, він може направити людину на додатковий огляд до профільного лікаря: дерматовенеролога і/або гінеколога для жінок.

Довідка в басейн для дітей дійсна протягом трьох місяців з моменту отримання, для дорослих — шість місяців.

ДОВІДКИ ДО СПОРТИВНИХ СЕКЦІЙ

Щоб оформити довідку в спортивну секцію по формі №028/о, необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким укладено декларацію, для визначення обсягу обстеження у залежності від виду спорту.

Необхідний перелік обстежень можна отримати в спортивній школі або секції. Лікарі-педіатри обов’язково призначають для дітей дошкільного віку ЕКГ та УЗД серця. Для дітей шкільного віку обов’язково проводиться проба Руф’є із зазначенням фізкультурної групи.

Довідка дійсна протягом одного року з моменту отримання.

САНАТОРНО-КУРОРТНА КАРТА

Санаторно-куротна карта є обов’язковим медичним документом, який видається хворому у віці 18 років і старше при направленні його на лікування до санітарно-курортних закладів.

Санаторно-курортна карта – це медичний документ, що містить інформацію про основні і супутні захворювання пацієнта, поточний стан його здоров’я, а також результати попередньої діагностики:

  • аналіз крові на цукор і загальний аналіз
  • загальний аналіз сечі
  • флюорографія або рентген-знімок грудної клітини
  • висновок гінеколога (жінкам)
  • висновок психіатра-нарколога (за потребою)
  • електрокардіограма.

У разі потреби надається консультація лікарів вузької спеціалізації, проходження додаткових обстежень та аналізів за профілем основного або супутнього захворювання. Направлення на додаткове обстеження дає терапевт, ґрунтуючись на результатах огляду.

САНАТОРНО-КУРОРТНА КАРТА ДЛЯ ДІТЕЙ ВІКОМ 0-17 РОКІВ ВКЛЮЧНО

Довідка видається сімейним лікарем чи педіатром на основі наявної путівки в оздоровчий заклад. Лікар заповнює необхідну інформацію, описує стан здоров’я дитини, указує перенесені інфекційні захворювання, записує проведені щеплення, зазначає результат проведеного огляду дитини та записує рекомендації щодо режиму перебування дитини в оздоровчому закладі.

МЕДИЧНА ДОВІДКА НА ДИТИНУ, ЯКА ВІД’ЇЖДЖАЄ В ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ

Обов’язковий медичний документ для дітей, які від’їжджають в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку. Довідку видає сімейний лікар чи педіатр – він заповнює необхідну інформацію, описує стан здоров’я дитини, указує перенесені інфекційні захворювання, записує проведені щеплення, зазначає результат проведеного огляду дитини та записує рекомендації щодо режиму перебування дитини в оздоровчому закладі.