Сезон кліщів в Києві в самому розпалі.
Укуси цих членистоногих паразитів вкрай небезпечні для здоров’я людини. Хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт – найбільш поширені захворювання в Україні, які передаються від укусів кліщів.
Кліщі в столиці активні з березня по листопад, також Київ є лідером по захворюваності бореліозом.
1. Що робити при укусі?
Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід усунути його якомога швидше. У кожному районі Києва цілодобово працюють травмпункти, де паразита видалять, оброблять місце укусу і проведуть консультацію.
Потім кліща, якого витягли, необхідно доставити в спеціальну лабораторію, щоб фахівці провели діагностику і визначили, чи був цей кліщ інфікований.
Результати аналізу кліща будуть відомі, як правило, через 24-48 годин з моменту передачі комахи в лабораторію. Якщо підтвердиться, що кліщ був інфікований, то потерпілому призначається відповідний курс медикаментозного лікування.
Однак, варто зауважити, що після укусів кліщів не всі звертаються до лікарів за допомогою. Адже за статистикою, тільки половина людей, яких вкусив кліщ, зауважує їх на собі і ще менша кількість пацієнтів звертаються до лікаря.
В цьому і полягає небезпека для пацієнта.
Несвоєчасне звернення до медиків може обернутися “букетом” серйозних хронічних захворювань — від болю в суглобах і проблем з нервовою і серцево-судинною системами до неврологічних розладів. Бореліоз може привести навіть до інвалідності.
2. Профілактика.
Щоб не стати жертвою кліща, варто дотримуватися кількох простих порад:
1. У своєму дворі будинку або на дачі слід регулярно косити траву, так як кліщі, найчастіше, живуть неподалік від лісів і полів.
2. Подбайте про одяг на природу або прогулянку в парку. Варто одягати щось на голову, світлий однотонний одяг з довгими рукавами і довгі штани, які щільно облягають тіло — на світлому легше виявити кліща, а облягаючий одяг захистить від проникнення комахи на шкіру.
3. Щодня оглядайте себе, дітей і домашніх вихованців на виявлення кліщів. Огляд слід повторювати кожні 2 години на прогулянці і після того, як повернулися додому. Також перевірте всі речі, які принесли з прогулянки — сумки, пледи та інше.
4. На природі для відпочинку краще очистити місце від сухої трави, гілок, хмизу.
5. Використовуйте для захисту від цих небезпечних комах аерозолі і креми, які відлякують кліщів.
Якщо ви помітили на собі кліща — відразу ж звертайтеся до травмпункту, після вилучення кліща в травмпункті ваш сімейний лікар візьме вас під спостереження і призначить вам курс профілактичного лікування!
Бережіть себе і будьте здорові!