🖌Дякуємо за інформацію лікарю-педіатру Самедіновій Сабіні Рефатівні

Ситуація в країні, на жаль, продовжує спонукати батьків везти своїх малюків подалі від небезпеки. Далека відстань, спека, сидіння на місці, захитування може виснажувати малечу. Давайте сьогодні розберемо одну з найпоширеніших проблем – захитування дитини в машині.

Захитування – це стан, що виникає внаслідок конфлікту відчуттів тіла, зорового сприйняття та сигналів внутрішнього вуха.

Найчастіше такий стан зустрічається у дітей віком від 2 до 12 років.


Деякі загальні поради, щоб звести нанівець захитування дитини:
📍Подбайте про те, щоб дитина була не голодною, але й не годуйте маля щільно. За 40 хвилин до запланованої поїздки рекомендую зробити легкий перекус.
📍Відволікайте дитину – розмовляйте, співайте, грайтеся. Концентруйте погляд дитини на собі. Але не забувайте про безпеку на дорозі, будьте пильні за кермом!
📍Забезпечуйте доступ кисню. Періодично відкривайте одне вікно для провітрювання.
📍Не давайте дитині гаджети, книги.
📍Намагайтеся організувати поїздку під час звичного сну малюка. Така поїздка значно полегшить подорож як малюкові, так і батькам.
📍Робіть зупинки. Виходьте подихати свіжим повітрям, прогулятися.


💊Якщо вищезазначені поради для вас не дієві, можна застосувати медикаменти. Але варто пам’ятати☝🏻, що всі вони мають побічні ефекти і не можуть призначатися дітям до 2, а деякі до 3 років.

Найпоширеніший препарат від захитування – 💊Драміна.

Діюча речовина: дименгідринат.

Прийом препарату рекомендується здійснювати за 30-60 хв. до поїздки і далі кожні 4-6 годин (дітям 12 років і старше) та кожні 6-8 годин (для дітей віком до 12 років) за потребою.

⚠️Побічні ефекти включають сонливість, сухість у роті, затуманення зору, згущення слизу в дихальних шляхах, відчуття нервового збудження або занепокоєння, почастішання пульсу.

Дозування підбирається лікарем☝🏻.

Гарної поїздки. Бережіть себе та близьких!