Варикозне розширення вен – це викривлені, розширені та випуклі вени, які найчастіше вражають ноги. На жаль, приблизно половина дорослих людей і до 20% вагітних стикається з цією проблемою в той чи інший період свого життя. Більше про підхід до лікування варикозу в період вагітності можна дізнатися на сайті https://varicose.center/likuvannya-varikozu-pid-chas-vagitnost/.

Варикозне розширення вен утворюється, коли внутрішні клапани руйнуються і дозволяють крові текти в неправильному напрямку вниз по нозі та накопичуватися у венах. Це призводить до розтягування та розширення вен, що викликає:

  • набряки;
  • важкість;
  • біль;
  • дискомфорт.

Багато людей думають, що знають, чому розвиваються варикозні вени. Ось правда про 5 поширених міфів про варикозні вени:

Міф 1: Варикозні вени бувають тільки у жінок

Здебільшого — це правда, адже саме жіноча половина більше схильна до розвитку цього захворювання. Гормональні зміни, пов’язані з вагітністю або менопаузою, можуть бути одним із факторів, оскільки гормони мають властивість розслабляти стінки вен. Однак чоловіки також не застраховані від варикозного розширення вен: до 45% чоловіків страждають на це захворювання в той чи інший період життя. Головним фактором ризику є сімейна історія. Якщо ваша мати або дідусь страждали на варикозне розширення вен, ви більш схильні до розвитку цього захворювання, незалежно від того, чи є ви чоловіком чи жінкою.

Міф 2: Варикозне розширення вен є неминучим симптомом старіння

Не у кожної людини певного віку розвивається варикозне розширення вен, і є способи його запобігти. Дійсно, ризик варикозного розширення вен збільшується з віком, оскільки старіння спричиняє зношування клапанів у венах, які регулюють кровотік.

Міф 3: Схрещування ніг спричиняє варикозне розширення вен

Схрещування ніг або носіння тісних штанів не викликає варикозне розширення вен. Зовнішній тиск на вени, наприклад, при схрещуванні ніг, є мінімальним і не чинить достатнього впливу, щоб пошкодити вени. Однак, залежно від тривалості та місця тиску, це може посилити симптоми варикозного розширення вен. Крім цього, якщо людина протягом довгого часу знаходиться у одній і тій же позиції, крові важче нормально циркулювати.

Намагайтеся чергувати сидіння і стояння, щоб стимулювати кровообіг у ногах. Фізичні вправи і використання м’язів ніг можуть повернути кров з ніг до серця і поліпшити симптоми варикозного розширення вен.

Міф 4: Вагітність викликає варикозне розширення вен

Під час вагітності об’єм крові в організмі збільшується. Хоча ця зміна сприяє росту плода, вона також може мати небажаний побічний ефект: розширення вен у ногах. Гормональні зміни під час вагітності також можуть відігравати певну роль.

Для більшості жінок це тимчасовий стан, і після пологів їхні вени повертаються до попереднього розміру.

Міф 5: Варикозне розширення вен — це косметична проблема

Варикозне розширення вен важко назвати просто косметичною проблемою. У кращому випадку це косметична проблема з невеликою кількістю симптомів. Частіше вони призводять до болісного набряку, болю та втоми в ногах, які погіршуються навіть при мінімальних фізичних навантаженнях або стоянні. У гіршому випадку вони вказують на прогресуючий процес захворювання, який називається хронічною венозною недостатністю, що спричиняє погане загоєння ран, виразки, а в найважчих випадках може призвести до ампутації. Ваш лікар повинен оцінити всі варикозні вени, особливо ті, що мають симптоми.