ПОСТКОВІД: як справлятися зі стресом, тривожністю та депресією?

Як справлятися зі стресом?

Тяжка хвороба та перебування в лікарні може викликати неабиякий стрес. Як справлятися зі стресом? І це, звичайно, може сильно вплинути на настрій. Стрес, тривожність (занепокоєння, страх) або депресія (поганий настрій, сум) є розповсюдженим явищами в таких ситуаціях. У вас можуть виникати спогади або сни про перебування в лікарні навіть, якщо ви цього не хочете. Ви можете помічати тяжкі думки або почуття щодо вашого життя та здоров’я. Ваш настрій може погіршуватися роздратуванням через неможливість виконувати щоденні завдання так, як ви хочете. Тому розглянемо поради, як справлятися зі стресом.

У свою чергу, такі тяжкі почуття можуть вплинути на спроможність залучатися в щоденну діяльність. Зокрема, якщо в менше вмотивовані через невідповідність ваших досягнень очікуванням.

Таким чином, управління стресом, відчуттям тривоги та депресією є важливою частиною загального одужання.

Деякі прості речі, які ви можете зробити.

ПІКЛУЙТЕСЯ ПРО СВОЇ ОСНОВНІ ПОТРЕБИ

ДОБРЕ ВИСИПАЙТЕСЯ. Під час перебування у лікарні ви, скоріш за все, погано спали. Стрес також може впливати на сон. Намагайтеся повернутися до звичайного часу на сон та прокидання, використовуючи будильник. Ви або члени вашої сім’ї/опікуни можуть впевнитися в тому, що в середовищі навколо вас немає речей, які можуть вас турбувати. Наприклад, занадто багато світла або шуму. Зменшення вживання нікотину (під час куріння), кофеїну та алкоголю. А також використання стратегії відпочинку, допоможуть вам засипати та не прокидатися передчасно.

ДОСТАТНЄ ТА ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ є важливим для вашого гарного сам здоров’я та самопочуття. Якщо вам важко їсти або ковтати, виконуйте поради, які наведено в цій пам’яті або які надаватимуть вам медичні працівники. Члени сім’ї/опікуни можуть допомогти в забезпеченні вас необхідними продуктами харчування.

БУТИ ФІЗИЧНО АКТИВНИМИ – це знижує стрес та може знизити ймовірність депресії. Безпечно збільшуйте фізичну активність, роблячи це поступово та маленькими кроками.

ДОГЛЯД ЗА СОБОЮ 

ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ є важливою складовою вашого психічного здоров’я та благополуччя. Розмова з іншими людьми може допомогти знизити рівень стресу. Також може допомогти вам знайти рішення тих проблем, які виникають на шляху вашого одужання. Якщо ви живете одні, підтримка зв’язку з друзями або сім’єю через телефон. Або інтернет може допомогти вам відчувати себе менш самотнім. Якщо ви не відчуваєте бажання підтримувати соціальні зв’язки з причини поганого настрою, повідомте членів вашої сім’ї та друзів про те, що в процесі одужання вони можуть допомогти вам тим, що будуть підтримувати зв’язок з вами.

ЗАЙМАЙТЕСЯ ДІЯЛЬНІСТЮ, ЩО РОЗСЛАБЛЯЄ, яка не викликає у вас втому, наприклад, прослуховування музики, читання або духовні практики. Повільне дихання також допомагає знизити рівень стресу є ще одним прикладом стратегії відпочинку. Якщо спочатку це складно, то в такому випадку починаєте виконувати все це поступово.

ПОСТУПОВО ПІДВИЩУЙТЕ ВАШУ УЧАСТЬ У ЩОДЕННІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАНЯТТЯ ХОБІ

Робіть для цього все від вас залежне, тому що це допоможе покращити ваш настрій.

Якщо до цього ви отримували послуги з підтримки психічного здоров’я, то зверніться до надавача цих послуг та впевніться в тому, що вони продовжуватимуться. Сім’я/опікуни можуть також відігравати важливу роль підтримуючи людей, які фізично відновлюються після хвороби, але психічне здоров’я яких продовжує погіршуватись. Члени сім’ї/опікуни можуть допомогти таким людям в отриманні доступу до необхідної підтримки, тоді, коли вони будуть її потребувати.

Будьте здорові!