Поради педіатра Полянської Лілії Георгіївни (відділення м. Києва, вул. Ломоносова, 32)
1. Батькам здається, що малюк не наїдається. Ці сумніви легко розвіяти визначенням щомісячного набору ваги. Ідеально – заповнити графік в одному з додатків, у яких закладені таблиці World Health Organization (наприклад, Child Growth Tracker). Для малюка груди – це не тільки їжа, це заспокоєння, відчуття контакту з мамою і навіть знеболювальне. “Часто просить груди” – не показник голоду.
2. Бабуся/сусідка/знайома сказала, що раніше вже з трьох місяців давали їжу. Медицина розвивається, проводяться сотні досліджень … це нормально, що і рекомендації змінюються. Головне, що потрібно знати про сучасні – дитина повинна бути фізично готовою спробувати їжу. У три місяці дитина точно не готова.
3. Мама вирішила закінчити ГВ в 3/6/12 місяців. Якщо є необхідність у завершенні ГВ раніше рекомендованого віку (ВООЗ за годування до 2 років або довше за бажанням мами), використовуємо замінники грудного молока. Принципи введення прикорму при цьому не змінюються.
4. На упаковці написано “2+”, “3+”, “4+”. Маркетинг – страшна штука. Виробнику вигідно, щоб дитина максимально рано познайомилася з його продуктом і якомога довше його вживала.
5. Дитина дійсно має дефіцит ваги. У такому випадку ми вводимо докорм, а не прикорм. Тобто доступними нам способами збільшуємо обсяг молока, яке з’їдає малюк. Обсяг докорму можна збільшувати швидко, він збалансований, щоб максимально ефективно компенсувати нестачу нутрієнтів.
Декларуйся онлайн і приходь на безкоштовний прийом до Лілії Георгіївни