У віці 6 місяців грудне молоко залишається основним продуктом для малюка, але виникає необхідність у розширенні харчування дитини та введенні до нього додаткових продуктів (прикорм). Про ознаки готовності дитини до прикорму та правила його введення читайте у статті від педіатра Пашкової Юлії Михайлівни.
Прикорм – це харчові продукти, які вводяться в доповнення до грудного молока (молочної суміші у разі штучного вигодовування) дитині першого року життя.
Як зрозуміти, що дитина готова до введення прикорму?
Вона:
– тримає голову;
– сидить практично без підтримки (в стільчику для годування);
– відкриває рот, коли підносять ложку з їжею;
– відвертається від ложки з їжею, коли не голодна;
– закриває рот з ложкою в роті, тримає їжу в роті, а потім ковтає, а не виштовхує і не випльовує.
Як правильно розпочати прикорм?
Прикорм треба давати, коли дитина активна і голодна, краще під час сніданку або обіду разом з іншими членами сім’ї.
Прикорм дається після нетривалого годування грудьми (невеликої кількості молочної суміші).
Під час годування дитина повинна знаходитись у вертикальному положенні, в зручній позі на руках або на колінах у матері чи в дитячому стільчику.
Прикорм необхідно давати з ложки.
Прикорм треба починати давати дитині, поклавши невелику кількість їжі на кінчик ложки. Ложку тримати так, щоб дитина її бачила. Потім торкнутися губ дитини, щоб частина продукту залишилася у неї на губах. І лише коли дитина відкриє рот, покласти ложку з їжею на середину язика, тоді дитина легко її проковтне.
Кожен продукт прикорму вводиться, починаючи з 1/2 чайної ложки, збільшуючи об’єм поступово, за 5-7 днів — до повної порції, розділивши її на 2 годування. Дитина сама скаже, що наїлася, відвернувши голову, відштовхуючи ложку, або не відкриваючи рот.
Щоразу, коли дитина отримала прикорм, доцільно прикладати її до грудей. Це допоможе зберегти лактацію, а дитина почуватиме себе задоволеною.
Не треба годувати примусово.
Кожен наступний новий продукт прикорму повинен складатися з одного інгредієнту і даватися дитині не менше 5 днів, лише після цього можна давати змішаний прикорм із цих продуктів.
До нових продуктів можна додавати молоко (грудне чи суміш).
Прикорм має бути свіжоприготовленим, мати ніжну гомогенну консистенцію від вершковоподібної до сметаноподібної, остудженої до температури тіла.
Сподобалася стаття, але залишилися питання? Запишіться на прийом до Пашкової Юлії Михайлівни, яка залюбки проконсультує вас щодо раціонального та грудного вигодовування, індивідуального календаря щеплень та допоможе у лікуванні дитинки.