Сонце і діти☀️
🖌Інформація від лікаря-педіатра Павлів Анастасії Миколаївни
Розпочався сезон активного сонця, а отже необхідно подумати і про правильний захист від сонячних променів, особливо для дітей. Онкологи не виключають зв’язок сонячних опіків у дитячому віці з підвищеним ризиком розвитку меланоми у дорослих. Для малюків з атопічним дерматитом, захист шкіри має бути обов’язковим і постійним!
Шкіра малюків до 6 міс. містить мінімальну кількість меланоцитів, клітин які допомагають зменшувати вплив УФ-променів сонця. Тому для малюків необхідно виключити❌ прогулянки в період активного сонця та попадання на шкіру прямих сонячних променів (з 11:00 до 17:00).
Після 6 міс. необхідно використовувати сонцезахисні засоби. Це можуть бути креми🧴, лосьйони, молочко, але спреї не рекомендовано до 3-річного віку. Необхідно звертати увагу щоб сонцезахисний засіб містив захист від UVA і UVB випромінювання.
Сонцезахисні засоби мають різні види SPF (Sun Protective Factor), що означає рівень захисту від сонячних променів . Рівень SPF показує у скільки разів допустимо безпечно перебувати під впливом сонячних променів (середня тривалість перебування під сонцем без виникнення опіків, не використовуючи сонцезахисні креми – 5-15 хв, залежно від віку).
Наприклад SPF 15 – тривалість перебування на сонці можна збільшити у 15 разів ( 15*5 = 75 хв і 15*15=225 хв).
Наносити сонцезахисний засіб необхідно на всі відкриті ділянки тіла за 20-30 хв до виходу на вулицю.
Перед першим застосуванням засобу необхідно протестувати його на невеликій ділянці тіла, при відсутності будь-яких проявів можна безпечно його наносити.
Кожні 1,5-2 год і після кожного контакту з водою необхідно поновлювати нанесення сонцезахисного засобу на тіло.
Не забувайте про головні убори для дітей та сонцезахисні окуляри.
Безпечних і приємних прогулянок під сонцем😉