📍Допис підготувала сімейний лікар Марчук Поліна Костянтинівна 

Сонячний опік – це не тільки неприємно, а й досить небезпечно. Сьогодні поговоримо про те, як не згоріти на сонці та що робити при сонячному опіку.

У кого найбільша ймовірність отримати сонячний опік☀️? Звичайно ж, у людей, які багато часу перебувають під прямим впливом сонячних променів. Це і відпочиваючі на морі, і любителі засмагати, і дачники, та й просто люди, які довго гуляють на вулиці в спекотну погоду.


Як уникнути сонячного опіку:
1. Використовуйте сонцезахисний крем🧴. Засіб з spf-фактором – це найпростіший і ефективний спосіб захисту від сонця. Наносити його потрібно хоча б за 2️⃣0️⃣ хвилин до виходу на вулицю, оновлювати сонцезахисний засіб необхідно кожні 2️⃣ години або щоразу після купання.

2. Ховайтеся від сонця. Намагайтеся завжди носити головний убір🧢 – це захист не тільки від сонячного опіку, але й від сонячного удару.

3. Оберігайте губи👄. Шкіра губ – тонка і вразлива, саме тому вона згоряє набагато швидше, ніж шкіра тіла. Завжди майте при собі бальзам для губ з сонцезахистом влітку.

☝🏻Пам’ятайте, що від красивої засмаги до опіку другого ступеня вас відділяє всього пара годин – контролюйте своє перебування на сонці та використовуйте сонцезасний крем.


Що робити якщо ви вже отримали сонячний опік?:

1️⃣Насамперед, перемістіть потерпілого у прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів.
2️⃣Охолодіть опікові ділянки водою або прикладіть на 5-10 хвилин згорток з льодом🧊 чи інший холодний предмет.
3️⃣При наявності опіків великої площі, можна прийняти знеболювальні препарати💊 (Наприклад: Парацетамол, Ібупрофен, Німесулід). Пошкоджену від сонячного опіку шкіру можна обробити водорозчинними препаратами – це Тримістин, Пантестин, Мірамістин.
4️⃣Якщо є симптоми загального перегрівання – змочіть шкіру холодною водою, прикладіть на великі судини (шия, стегна, пахові складки) холодні компреси.
5️⃣При утворенні пухирів слід накласти пов’язки🩹 зі стерильних перев’язувальних засобів з неспиртовими антисептиками (Бетадин, Хлоргексидин, Декасан, Октенісепт) та водорозчинними мазями. Поява пухирів та посилення болю можлива на 2-4 добу.
6️⃣При утворенні великих і/або множинних пухирів більш ніж 1 см в діаметрі – зверніться до медичного закладу.
7️⃣Мастіть уражені ділянки жирними кремами, мазями, вітамінними зовнішніми препаратами, пінними засобами тільки з 5-6 доби після отримання УФ-опіків.

Бережіть себе🤞🏻