“Не їж червоні продукти, не буде молока”, “Капусту не можна їсти, краще прикладай до грудей”, “Ти що! Кава взагадлі заборонена”… 🤔Бабусині забобони чи дійсні рекомендації годуючим мамам?Давайте розбиратися😉

Жінка, що годує немовля, втрачає на 500-600 калорій у день більше, ніж не годуюча. Якщо під час вагітності жінка набрала значну вагу, або мала зайву вагу до вагітності, то немає потреби збільшувати калорійність раціону. Грудне вигодовування упродовж принаймні шести місяців (як це рекомендує ВООЗ) призведе до поступового зменшення об’ємів жирової тканини.

Що ж їсти?

Мамам просто необхідне здорове, повноцінне та різноманітне харчування🥗 – фрукти та овочі, горіхи, риба та м’ясо тощо. Жодні рекомендації по харчуванню не містять☝🏻 обмежень у вживанні червоного, жовтого, зеленого, кави, морепродуктів і так далі. До речі, вегетаріанський раціон🌱 також вважається повноцінним, за умови вживання молока і яєць😉

Білок потрібно їсти 2-3 рази на день: м’ясо тварин чи птиці, рибу, яйця, бобові, горіхи і насіння. Якщо ви не їсте м’яса чи тваринних продуктів — все гаразд. Пильнуйте достатнє споживання білка рослинного походження та стежте за достатністю вітаміну В12 та вітаміну D☝🏻.

Їжте три порції овочів🥗, в тому числі темно-зелених та оранжевих. Це джерело магнію, фолієвої кислоти та каротиноїдів. Їжте дві порції фруктів🍎 щодня. В раціоні мають бути присутні цільнозернові продукти: висівковий хліб, макаронні вироби та каші. Пийте, коли відчуваєте спрагу. Заливатися водою, аби було молоко, не потрібно🙅🏼‍♀️.

У жінок під час лактації збільшені витрати вітамінів і мінералів. Веганкам та вегетаріанкам потрібні добавки вітамінів D та В12💊. Жінкам з анемією потрібно приймати добавки заліза. Зверніть увагу, що анемія не є протипоказанням для лактації.

Чого варто точно уникати?❌👉🏻Алкоголю та куріння, вживання кофеїновмісних енергетиків (зазначимо, що помірне вживання кави дозволено), слід уникати продуктів, що викликають алергію у мами, тата чи близьких родичів дитини.

Ось такі сучасні рекомендації щодо харчування для жінок, які годують своїх немовлят.
Якщо ви маєте більше питань, поставте їх нашим консультантам з грудного вигодовування. Їх поради абсолютно безкоштовні у рамках декларації❗️

Звернутися за консультацією з ГВ можна у Телеграм-боті за посиланням 📲

📄Укласти декларацію можна за посиланням 

Будьте здорові!

Джерело інформації