Теплові травми у дітей☀️
🖌Інформацію підготував лікар-педіатр Коцюбняк Андрій Анатолійович
Незабаром на нас чекає тепле літо з агрофітнесом в садку чи на городі, довгими прогулянками на сонці, а разом з тим і перегріванням, тепловими опіками тощо.
Чи необхідно всім носити головний убір🧢 влітку?
Напевно, не просто так народи світу, які живуть під палючим сонцем майже цілий рік, винайшли різноманітні елементи одягу, які захищають від його згубної дії.
Насправді вони ще й як праві, оскільки перегрівання голови може викликати запаморочення та сповільнення реакцій організму.
Причина в тому, що нейрони мозочка – зони мозку, яка контролює координацію рухів, руйнуються під впливом сонячних і теплових ударів.
☀️Які симптоми теплового удару?
У дітей такий стан розвивається швидко, при цьому загальна температура тіла може бути не вищою за 38С. Похідні симптоми: тривожність, роздратованість, підвищення серцебиття, зниження тиску, почервоніння шкіри тощо.
Якщо дитина отримала тепловий удар, у жодному разі 🙅🏼♀️не користуйтеся: оліями, пінками чи кремами, дексапантенолом; не потрібно мастити зони сонячного ураження зубною пастою, розчинами зі вмістом спирту чи сечею (так, і таке буває😅).
Такі “методи” роблять тільки гірше: вони створюють на поверхні шкіри плівку, яка тільки сприяє підвищенню набряку.
☝🏻Обов’язково захищайте шкіру малечі від сонця: користуйтеся кремом з фактором захисту 30 і більше, носіть головний убір, не нехтуйте сонцезахисними окулярами, одягайте одяг з натуральних тканин світлих тонів.
Бережіть себе!