Кліщовий енцефаліт: Поради лікаря

Кліщовий енцефаліт

З квітня по жовтень чудові прогулянки на природі може зіпсувати одна неприємна дрібниця  кліщі, які переносять різні інфекційні захворювання, зокрема кліщовий енцефаліт. Про цей вірус та засоби захисту від нього розповідає сімейний лікар Тетяна Соболєва.

Кліщовий енцефаліт — природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи (ЦНС), яке може привести до інвалідності, а в окремих випадках — навіть до смерті.
Вірус кліщового енцефаліту сьогодні є серйозною проблемою для країн Центральної та Східної Європи.

Щорічно у світі реєструється близько 13000 тяжких випадків хвороби, що потребують госпіталізації.
Зараження людини відбувається під час кровоссання кліща, при випадковому роздавлюванні кліща, розчісуванні місця укусу, втиранні в шкіру зі слиною чи тканинами кліща збудника інфекції, при вживанні в їжу сирого молока інфікованих кіз, корів, коли збудник потрапляє через слизові оболонки.

Як захиститися від кліщів?

? одягатися у світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилеглий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;

? проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

? звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів місце для привалів, нічного сну на природі;

? вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

? якщо разом з вами на природі перебував ваш пес — його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

?користуватися репелентами (засобами, що відлякують комах). Їх наносять на відкриті частини тіла (крім обличчя) і на одяг. Після нанесення на шкіру репеленти діють від 15 хвилин до 10 годин, що залежить від температури, вологості повітря, якості засобу. Засіб, нанесений на одяг, діє довше, ніж при нанесенні його на шкіру. Користуватись репелентами слід з урахуванням особливостей свого організму.

❗️ Існує специфічний метод захисту  ВАКЦИНАЦІЯ, яка підготує імунітет до зустрічі з вірусом.
У нашому медичному центрі пацієнти можуть зробити щеплення австрійською вакциною для профілактики кліщового енцефаліту ФСМЕ-ІМУН (застосовується для осіб старше 16 років).

Потурбуйтесь по своє здоров’я та здоров’я своїх близьких заздалегідь, запишіться на вакцинацію прямо зараз!