Методи захисту від небажаної вагітності

Які існують методи захисту від небажаної вагітності?

На сьогодні, це дуже актуальна проблема для жінки — як вберегтися від небажаної вагітності.
Адже, у теперішній час кожна жінка не лише дружина, матір, а й професіонал в певній сфері, дохід якої також має не останнє місце в наповненні сімейного бюджету. В сучасному суспільстві жінка рівна в правах з чоловіками і має повне право розпоряджатися своїм тілом, а саме вирішувати коли й скільки народжувати дітей, не нашкодивши власному здоров’ю.

Надійні методи контрацепції допомагають жінці вести активний спосіб життя не лише в сексуальному плані, а й успішно рухатися кар’єрними сходинками. Планування родини покликане забезпечити здоров’я жінки для народження бажаних і здорових дітей саме тоді, коли це буде потрібно.
Особливо хочу наголосити що АБОРТ не повинен бути методом контрацепції та планування сім’ї!

Наразі в інформаційному просторі достатньо інформації про контрацепцію, моя мета — лише нагадати це, а можливо й просвітити когось в даному питанні.

Існують природні методи контрацепції, бар’єрні методи, внутрішньоматкові засоби, хірургічна стерилізація (незворотна контрацепція), гормональна контрацепція та екстрена контрацепція. Кожен метод характеризується таким показником як ефективність, який відображаеться індексом Перля для кожного методу. Чим вищий показник індексу Перля, тим збільшується вірогідність настання вагітності.

– Природні методи (календарний метод, перерваний статевий акт, метод лактаційної аменореї) – характеризуються відсутністю застосування спецзасобів та абсолютно безкоштовні. Календарний метод передбачає визначення фертильного (небезпечного) періоду в менструальному циклі, та уникнення статевих стосунків в цей період. В інші дні циклу можна не використовувати контрацепції. Цей метод підходить лише жінкам з регулярним менструальним циклом та дуже дисциплінованим.
Метод лактаційної аменореї використовується лише в лактуючих жінок, може бути досить ефективним в перші 6 міс після пологів за умови виключно грудного вигодовування. Індекс Перля: для цих методів коливається від 14 до 38, тобто недостатньо надійні та не захищають від ІПСШ.

– Бар’єрні методи, до яких відносяться презервативи (жіночі та чоловічі), сперміциди, при правильному використанні достатньо ефективні, прості в застосуванні, не мають протипоказань ( можливе виникнення алергічних реакцій при використанні сперміцидів в окремих випадках) та захищають від ІПСШ (презервативи).
Індекс Перля: для даного методу від 12 до 21.

– Внутрішньо маткові засоби (внутрішньоматкові системи) – характеризуються введенням в порожнину матки спіралей (гормональних, мідьвмісних, золотовмісних, тих що містять срібло). Не можуть самостійно застосовуватися ( вводяться лише спеціалістом), не всім підходять, не захищають від ІПСШ, відносяться до довготривалої котрацепції (до 7 років). Індекс Перля: від 0,3 до 1.5.

– Гормональна контрацепція (КОК, мині-пілі, гормональні пластирі та кільця, ін’єкції прогестинів). Призначаються індивідуально спеціалістом, не можуть використовуватися усіма жінками, мають протипоказання, потребують регулярного прийому, в окремих випадках використовуються в лікувальних цілях.
Індекс Перля: 0.3-1.5, при правильному використанні дуже ефективні, але не захищають від ІПСШ.

– Хірургічна стерилізація (жіноча та чоловіча) найефективніша, але незворотня. Потребують оперативного втручання, дороговартісний метод, не захищає від інфекцій.
Індекс Перля: 0.01-0.03.

– Екстрену контрацепцію можна віднести до гормональної, характеризується використанням препаратів, що містять велику дозу прогестину, після незахищеного статевого контакту. Не може використовуватися постійно, оскільки може призвести до порушення менструального циклу та має багато побічних ефектів.

Кожен метод контрацепції має право на існування, якщо він правильно підібраний та підходить особисто вам. Більш детальну інформацію та спосіб використання запитайте у свого лікаря.

Будьте уважні до себе та бережіть своє здоров’я!