Допис від сімейного лікаря Кобиш-Шодії Оксани Вікторівни (клініка м. Києва, вул Кадетський Гай, 6)
В умовах воєнних дій збільшується кількість звернень щодо підвищеного артеріального тиску. У зоні ризику люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями. Дуже часто такий стан організму спричинений впливом стресу. Особливо зараз, коли територія нашої країни у полоні бойових дій.
Підвищення артеріального тиску – це відповідь організму на стрес. Цей стан супроводжується такими симптомами – головний біль, запаморочення, шум у голові, нудота, блювання тощо. Головне у цій ситуації розуміти, як зарадити організму.
Дуже важливо не припиняти приймати антигіпертензивну терапію, яку підібрав ваш сімейний лікар. Якщо ви раніше (або ваша близька людина) не страждали підвищенням тиску, а ви підозрюєте саме цей стан, зателефонуйте вашому сімейному лікареві для поради що робити у такій ситуації. Також, завжди можна зв’язатися онлайн з будь-яким спеціалістом нашої клініки для корекції доз препаратів, для того, щоб ми порадили аналоги, якщо даного препарату зараз немає в аптеці.
До речі, нещодавно вийшов корисний допис про аналоги інших препаратів. Можна ознайомитися за посиланням (посилання активне, натискай)
Як можна зарадити собі у стані підвищеного тиску:
1. Спробуйте прийняти лежаче положення у безпечному місці з доступом свіжого повітря.
2. Якщо у вас є препарати для швидкої допомоги, що призначив лікар (це може бути каптопрес – під язик , краплі фармадипіну – 3 краплі) – прийміть ліки і зачекайте 30 хв доки вони подіють.
3. Додатково можна прийняти заспокійливий засіб, призначений лікарем.
Якщо ваше самопочуття не покращується або з’являються нові симптоми, обов’язково потрібно викликати невідкладну медичну допомогу.
Бережіть себе