Поради лікаря: Що важливо знати про епілепсію

Що важливо знати про епілепсію ?

Епілепсія є одним із найпоширеніших неврологічних захворювань у людини: за даними ВООЗ, на неї страждає близько 50 млн людей. Натомість широкий загал не обізнаний у цій недузі. Тому сьогодні ми розповімо про її симптоми та причини.

? Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні повторні напади. Напади виявляються як короткочасні мимовільні судоми певної частини тіла або усього тіла. Іноді вони можуть супроводжуватися втратою свідомості або контролю за функціями кишківника або сечового міхура.

Частота нападів може відрізнятися у хворих: від менше, ніж разу на рік до декількох випадків у день. У 5-10% людей протягом життя трапляється один напад, проте це не є свідченням епілепсії.

Що є причиною? ?

Причиною нападів є надлишок електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку. Від того, у якій ділянці починається порушення, залежить те, як саме напад виявляється.

Ознакою нападу може бути:

? втрата орієнтації або свідомості;
? порушення моторних функцій;
? порушення зору, слуху та смакових рецепторів;
? зміни настрою;
? провали в пам’яті та ін.

Також епілепсію часто супроводжують тривожні розлади та депресія.

❗️Важливо не займатися самодіагностуванням! Якщо ви помічали у себе вищезазначені симптоми – обов’язково зверніться до лікаря.