ПОСТКОВІД: що робити, коли важко сконцентруватися, чітко мислити або виникають проблеми з пам’яттю?

Людям, які важко перехворіли, а особливо ті, кому ставили дихальну трубку під час перебування у лікарні, часто стикаються з проблемами концентрації уваги, запам’ятовування та чіткого мислення. Такі складнощі можуть пройти через декілька тижнів або місяців, але в деяких людей вони можуть тривати довше.

! Важливо, щоб ви та ваші близькі зрозуміли, що ви стикаєтесь з такими складнощами, оскільки вони можуть впливати на стосунки, щоденну діяльність та можливість повернутися на роботу або до навчання.

При виникненні таких проблем можуть допомогти наступні стратегії:

  • ФІЗИЧНІ ВПРАВИ можуть допомогти відновити роботу мозку. Хоча такі вправи може бути складно виконувати, якщо ви відчуваєте слабкість, задишку або втому, спробуйте поступово вводити легкі вправи в повсякденне життя. Можна почати із оздоровчих вправ та вправ на зміцнення м’язів.
  • ВПРАВИ ДЛЯ МОЗКУ, такі як нові захоплення або види діяльності, загадки, ігри зі словами та цифрами, вправи на розвиток пам’яті та навичок читання також можуть бути корисними. Почніть з тих вправ, які є для вас складними, але виконуваними та підвищуйте складність за можливості. Це важливо для збереження мотивації.
  • ДОПОМАГАЙТЕ СОБІ, застосовуючи списки, нотатки та нагадування такі як будильник на телефоні, який може нагадати про те, що необхідно зробити.
  • РОЗБИВАЙТЕ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ на окремі кроки, щоб не перевантажуйте себе. Коригуйте очікування та приймайте допомогу від інших.

Будьте здорові!