Питання-відповідь щодо сертифікату про одужання від COVID-19

⚪️1. Перехворіла, але не зверталася до сімейного лікаря. Маю на руках довідку з позитивним ПЛР-тестом чи тестом-антиген. Що робити?

??‍⚕️Відповідь: Без офіційно встановленого та внесеного в медичний реєстр (ЕСОЗ) лікарем діагнозу неможливо отримати COVID-сертифікат, що підтверджує одужання від COVID-19. З результатами тестування можна звернутись до лікаря, який має ліцензію на медичну практику. Він може видати Довідку про протипокази форми 028-1/о.


⚪️2. Маю високий рівень антитіл до COVID-19 у крові. Чи можу я отримати сертифікат про одужання?

??‍⚕️Відповідь: Рівень антитіл до коронавірусної хвороби не дає підстав вважати тебе хворим чи таким, що одужав. Тож отримати COVID-сертифікат про одужання на підставі лише результату тесту на антитіла до коронавірусної інфекції не можна.


⚪️3. Перехворів, звертався до лікаря, але не маю встановленого діагнозу COVID в ЕСОЗ. Маю лише позитивний ПЛР-тест за дати, коли хворів (-ла). Що робити?

??‍⚕️Відповідь: Звернись до лікаря, який вносив твої записи до ЕСОЗ раніше. Надай йому оригінал результатів ПЛР-тесту, він зафіксує діагноз в ЕСОЗ, щоб дані підтягнулись у Дії.