Рівень заліза у крові🩸
Залізо – незамінний мікроелемент для організму людини. Залізо є складовою частиною ряду білків, у тому числі й гемоглобіну.
Гемоглобін – це особливий білок, який знаходиться всередині червоних кров’яних клітин – еритроцитів. Еритроцити, в свою чергу, відповідають за транспортування кисню в організмі людини. Саме тому, коли рівень заліза у крові низький, організм потерпає від гіпоксії або недостатнього постачання кисню, що може супроводжуватися такими симптомами:
• швидка стомлюваність;
• головокружіння;
• знижена продуктивність у школі чи на роботі;
• підвищене серцебиття;
• блідість шкірних покривів;
• випадіння волосся тощо.
Сироваткове залізо, гемоглобін, феритин – значення, які показують рівень забезпечення організму залізом. Який із цих показників найпоказовіший?🤔
🩸Аналіз на сироваткове залізо показує рівень циркулюючого заліза в крові на даний момент. Цей показник може коливатися протягом дня. Як самостійний показник він не є інформативним, тому часто поєднується з іншими аналізами на визначення залізодефіциту.
🩸Гемоглобін – пігмент крові, який поєднує білок крові та залізо. Саме завдяки гемоглобіну наша кров має червоний колір. Для визначення рівня заліза в крові є не таким інформативним, як феритин.
🩸Феритин – білковий комплекс, у вигляді якого залізо зберігається у тканинах. Найбільші запаси заліза містяться у печінці, менше – у кістковому мозку, м’язах, селезінці. При виникненні залізодефіциту, першим витрачаються саме запаси тканинного заліза.
Коли організм з якоїсь причини починає втрачати залізо, найпершим йде в розхід саме феритин (запаси заліза).
Симптоми, які ми описали вище, з’являються саме тоді, коли вичерпуються запаси феритину в крові. Ось чому при симптомах залізодефіциту варто перевіряти саме показник феритину, він є найінформативнішим.
Вчасне визначення феритину може запобігти виникненню анемічного синдрому☝🏻
Бережіть своє здоров’я!