Урогенітальний хламідіоз: поради лікаря-гінеколога Галини Пасічник

Що таке урогенітальний хламідіоз?

Що таке хламідіоз? Це висококонтагіозне інфекційне захворювання, яке передається статевим шляхом.

Розповсюдженість даного захворювання складає 5-10% сексуально активних людей, віком від 20 до 50 років. Однак у зв’язку зі змінами сексуальної поведінки, відмічається зріст захворюваності серед підлітків, у світі кожного року реєструють понад 90 млн нових випадків хламідіозу.

Сприйнятливість до урогенітального хламідіозу складає 100%. 5% випадків у гінекологічних хворих частота хламідіозу складає 45%, а безпліддя трубно-перитоніальне складає 60% випадків.

Хламідіоз як моно- так і мікс-інфекція викликає запалення органів малого тазу, завмерлі вагітності, а іноді і вроджені пороки розвитку у плода.

На теперішній час виявлено 4 види хламідій, у людини зустрічається Chlamidia trachomatis. Хламідії займають проміжне положення між вірусами і рикетсіями.

Хламідії існують у двох формах:

1) елементарне тільце — неактивна форма і не чутлива до антибіотиків;

2) ретикулярне тільце — внутрішньоклітинна форма, чутлива до антибіотиків. Знаходячись в клітині збудник ділиться весь цикл до того часу, поки не зруйнує повністю клітину.

Збудник хламідіозу знаходиться в циліндричному епітелії.

Найчастішим вогнищем у жінок являється шийка матки, рідше уретра. Клінічно хламідіоз проходить безсимптомно в залежності від вогнища інфекції (шийка матки, ендометрій, не виключено ураження яєчників і черевної порожнини). При гострому процесі турбує біль в крижово-поперековому відділі хребта, слизисті виділення із піхви свербіж, печіння, дизурію.

Діагностика: ПЦР – метод, імуноферментний, МАНК- метод

З постановкою діагнозу — проводиться лікування обох партнерів.

Бережіть себе!