Як допомогти людині похилого віку пережити війну?

📍Стаття створена лікарем-терапевтом Подгорною Тетяною Володимирівною 

Україна перетравлює війну вже більше ніж 100 днів. Хтось з нас знаходиться у гарячих точках, хтось чує тільки відголоски кривавих подій через екрани телевізорів чи смартфонів. Усі ми по-різному навчилися сприймати поточні події. Сьогодні наш допис буде стосуватися того, як допомогти пережити війну найвразливішій верстві населення – нашим дідусям та бабусям.

1. По-перше, не варто дискутувати на політичні теми з близькими, адже розлад у стосунках батьків та дітей під час війни нікому не піде на користь. Ба більше, емоційне напруження під час політичних сварок може обернутися підвищеним тиском з непередбачуваними наслідками.

2. Необхідно обговорити план дій у разі неочікуваних ситуацій. Обговорення найдрібніших деталей за пунктами заспокоїть людей похилого віку.

3. Якщо бабусі та дідусю буде спокійніше мати запаси певних продуктів – нехай вони придбають усе необхідне. Це нормальна реакція людей, які пам’ятають війну та голод.

4. Слід подбати про здоров’я своїх літніх близьких – запитати, як вони почуваються, чи всі ліки у них є і при необхідності придбати необхідне. Ці дії також допоможуть їм почуватися спокійніше.

5. Необхідно накласти табу на деякі канали новин і пояснити, що інформацію слід брати тільки з офіційних джерел. Можна допомогти обрати одне або кілька ЗМІ, яким ви довіряєте та сфокусуватися саме на них – це допоможе уберегти близьких від емоційного напруження.

6. Раджу обирати для спілкування позитивні теми, частіше обійматися, тому що у цей непростий час звичні тактильні відчуття, позитивний настрій, спокій, стануть опорою стабілізації здоров’я для ваших літніх рідних людей.

7. За можливості, частіше телефонуйте та відвідуйте близьких. Стійкий родинний зв’язок заспокоює та вселяє надію на краще.

Загалом, основний принцип поведінки, який буде на користь всім нам – це щира турбота, уважність та повага до літньої людини.

Бережіть себе та близьких. Все буде добре!